Cosmin Neagu - Din nou în studio?
- Cosmin Neagu
- Jan 13, 2022
- 2 min read
Răspunsul este simplu - Într-un fel. (În alt fel, când o să am)
Situația în care nu sunt doar eu, ci 7 miliarde de oameni (cough, cough... viitorii mei fani... cough, cough), mă obligă să stau mai aproape de casă ca niciodată și mă obligă să gândesc. Cert e un lucru - am pus pe hârtie o grămadă de idei noi. Pun pariu că dacă vi le-aș spune, ați crede că sunt extraordinare, însă trebuie să găsesc o formă în care să vă proiectez poveștile în ochi și în urechi.
Să începem cu începutul - Filmul Praful De Pe Asfalt e în lucru. A fost greu să lucrez de câteva luni, deoarece am avut puțin material video. Locațiile disponibile pentru filmare erau mai departe de mine, iar restricțiile și îmbolnăvirile mă îngrijorau prea mult. Costurile depășeau câștigul, în acel caz. Desigur, albumul va apărea în perioada viitoare, iar filmul va fi pus la punct la scurt timp după aceea.
E extrem de greu să realizezi un film de (aproape) unul singur. Sunt foarte multe lucruri de rezolvat, de la sunet și lumini la setările aparatului și poziția lui. Despre editat, e o poveste și mai greu de explicat...
Totuși, trailer-ul filmului are câteva elemente care vor apărea în el. Doar că mai am multe lucruri interesante și multe povești de spus în conținutul lui.
De asemenea, pe lângă albumul Casa De La Capătul Străzii, mai am proiecte de care veți auzi de-a lungul anului 2022. Cărți, EP-uri și single-uri, filmulețe și încă o veste importantă - s-ar putea să creez mai mult conținut, fiindcă voi avea un spațiu dedicat creării albumelor mele viitoare. Tare, nu-i așa?
Una peste alta, 2022 o să fie un an plin. Nici eu nu mai știu în ce ordine să lucrez la proiecte, ca să ajung la deadline.




Comments